Pasjonaci kultury i sztuki

Pełna wersja: Kto produkuje meble do laboratorium?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Miałem okazję być w poprzednim miesiący na wycieczce w jednej z fabryk serów znanych w całym kraju. Zaskoczyła mnie nie tyle linia produkcyjna, co okazałe laboratorium, wyglądające jak pracownia chemiczna. Z całego tego przejęcia nie spytałem kto produkcuje takie meble. Może jest ktos tutaj, kto już kupował takie wyposażenie i podzieli się tą informacją?
Witam, też byłem na takiej wycieczce, ale nas akurat do laboratorium nie wpuścili, bo mieli jakąś kontrolę. A chętnie bym zobaczył ja to nasze jedzenie jest naszpikowane chemią…
Nie zawsze jest naszpikowane. Takie laboratoria są między innymi po to, żeby badac jakosc półproduktów, czy odpowiednio dobierać ilość składników. Chemii tak naprawdę to tam się nie uprawia. A każdy producente żywności dobrze, żeby miał takie pomieszczenie, co zdecydowanie pomaga później klientom.
Zdecydowanie, dostajesz lepszy towar, znaczy lepiej dopracowany. Ale co z tym producentem?
Nie ma co ukrywać, że najlepsze meble do każdego laboratorium robi ta firma viame.pl/, a robi to od wielu lat, więc możecie sobie oszacować w jak wielu miejscach są obecne ich meble. Jak ktoś planuje wyposażyc swoja pracownię to pierwszy kontakt jest zawsze z tym producentem.
Pamiętam, że ja studiowałem, to była właśnie wymiana mebli w pracowni chemicznej i meble z tej firmy nam dostarczono. Przypuszczam, że są tam jeszcze i długi czas pozostaną.
No na polskich uczelniach to nie ma co liczyć na rychłą wymianę wyposażenia, no chyba, że przepisy tego wymagają.
Tego rodzaju meble są często narażone na oddziaływanie silnych środków i odczynników chemicznych, a co za tym idzie, trzeba je częściej wymieniać, bo się zuywają. To nie jest meblościanka, którą kupujemy jeden czy dwa razy w życiu.
A no nie jest, w typowych laboratoriach chemicznych, to chyba nawet mają obowiązek wymieiać co jakiś czas takie meble.
Przekierowanie