Pasjonaci kultury i sztuki

Pełna wersja: Czy do wentylacji kanałowej można stosować okrągłe kanały?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pytanie do osób znających się na instalacjach wentylacyjnych czy można w wentylacji kanałowej stosować okrągłe rury i czy ma to jakiś wpływ na wydajność, przepływ powietrza itd? Proszę o wyrozumiałość jeśli sprawa jest banalna ale nie mam kogo o to spytać.
Troche mnie zaskoczyłeś bo w mojej firmie są o przekroju prostokątnym ale z tego co pamietam mozna było zamówić okrągłe. Głównie chodzi o montaż chyba bo o wiele łatwiej podwiesić, czy zamocować kanał przypominający prostopadłościan niż walec. Nie chce zostawić Cię w niepewnosci wiec na pewno spytam osoby które sie na tym znają a na ten czas mogę ci polecić bardzo dobry i tani sklep z elementami do wentylacji, tu masz wentylatory które są u mnie i bardzo dobrze sie sprawdzają - https://wentylator24.com.pl/pl/c/Wentyla...analowe/60. Pozdrawiam serdecznie.
Cześć, bez problemu możesz robić okrągłe kanały jeśli masz taką potrzebę, z tym ze zwracaj uwagę żeby wszystkie elementy były pasujące bo kiedyś mi się zdarzyło kupić wentylator do kanałów prostokątnych i musiałem wymieniać. Tak jak koleżanka polecam kupować na https://wentylator24.com.pl/ bo to tani i sprawdzony sklep, pzdr.
Zamawiałem w zeszłym roku wentylatory osiowe na wentylator24.com.pl i cieszę się że taką decyzję podjąłem bo jakościowo są to produkty bardzo dobre, o wysokiej sprawności, a zapłaciłem prawie 3 razy mniej niż w sklepie który zwyke mnie zaopatrywał w takie rzeczy. Od tamtego czasu kiedy czegoś mi potrzeba to najpierw sprawdzam u nich bo nie widze sensu w przeplacaniu za identyczne urządzenia.
Przekierowanie