Pasjonaci kultury i sztuki

Pełna wersja: Aktualne prawnicze kancelarie w Kielcach – jak się kształtuje rynek lokalny?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z pewnych względów chciałbym dowiedzieć się czegoś o usługach prawnych na terenie Kielc, ewentualnie bliskich okolic. Chodzi mi o jakieś opinie dotyczące tendencji w cenach i samego poziomu zaplecza prawnego adresowanego do przeciętnego człowieka w potrzebie... Gdyby ktoś mógł się podzielić spostrzeżeniami to byłaby duża przysługa Wink
Moim zdaniem jest sporo niezłych prawników, kancelarie powstają, inne zmieniają szyldy lub kończą działalność... Tak jak wszędzie, na pewno kieleckie tereny jakoś się specjalnie nie odróżniają od innych w tym względzie.
Na ten moment nie mam za bardzo wiedzy – kiedyś z racji swojej pracy miałem sporo do czynienia ze światkiem prawników i wtedy moje odczucia były raczej pozytywne. Ciężko mi oceniać jak jest dziś.
Usług świadczonych przez kancelarie prawne jest sporo, specjalizacje jakie tylko się chce – rodzinne, prawo gospodarcze, tematyka prawa medycznego... Ogólnie oferta podąża za tym co interesuje klientów.
Ja zauważyłem duży progres jeśli idzie o poziom. Pojawiło się w kancelariach niemało prawników co kończyli studia w Warszawie czy Krakowie i tam zdobyli niezłe szlify. Potem to wychodzi w praktyce.
Raczej nie wniosę nic specjalnego – tata korzystał z pomocy radcy niedawno i był zadowolony. Także z mojego punktu widzenia jest spoko.
Chyba tendencja jest taka że powstaje wiele kancelarii z dość szerokim wachlarzem specjalizacji, tu pierwszy przykład z brzegu: kdcl.pl/. Dla klientów to jest dobre bo znalezienie prawnika siłą rzeczy trwa krócej niż kiedyś. Jak tylko powstaje nowa kancelaria Kielce z miejsca okazują jej zainteresowanie a to z kolei pokazuje że popyt jest znaczny. To też wynika chociażby z tego że działa w mieście coraz więcej firm a biznes potrzebuje obsługi prawnej tak samo jak osoby fizyczne.
Mój brat dość regularnie korzysta z pomocy prawnej i nie narzeka na jakość usług. Czyli sądzę że sytuacja wygląda in plus.
Przekierowanie