Ułani z 8 Pułku Strzelców Konnych w MHW

We wrześniu 2012 roku MHW nawiązało bojową współpracę z kawalerzystami z Działowa, którzy we wspaniały sposób kultywują tradycje 8 Pułku Strzelców Konnych z Chełmna. Podczas wizyty w naszym Muzeum przedstawicieli Sekcji Ułańskiej Klubu Jazdy Konnej Joker z Działowa – Łukasza Madeja i Janusza Andrysiaka omówiliśmy wstępnie zakres wspólnych działań.

W dniach 10-11 listopada 2012 chcemy wystąpić w Toruniu podczas obchodów Święta Niepodległości organizowanego przez nasze Muzeum.

8 Pułk Strzelców Konnych powstał z rozkazu Oddziału I Sztabu Generalnego z 25 września 1921 roku. W chwili formowania zawiązkami pułku były dwa pododdziały innych jednostek kawaleryjskich: dywizjon 4. psk zwany "Syberyjskim Dywizjonem Jazdy" oraz szwadron liniowy 7. psk. Pułk stacjonował początkowo we Włocławku, jednak w listopadzie 1922 roku został przeniesiony do Chełmna.

Więcej informacji - kliknij TUTAJ!

free counters