Pasjonaci kultury i sztuki
Kto produkuje meble do laboratorium? - Wersja do druku

+- Pasjonaci kultury i sztuki (http://muzeumhw.pl)
+-- Dział: Ogólnie o wszystkim ;) (/dzial-ogolnie-o-wszystkim)
+--- Dział: Od tematu (/dzial-od-tematu)
+--- Wątek: Kto produkuje meble do laboratorium? (/w-kto-produkuje-meble-do-laboratorium)

Kto produkuje meble do laboratorium? - Mieczysław - 01-18-2017 12:05 AM

Miałem okazję być w poprzednim miesiący na wycieczce w jednej z fabryk serów znanych w całym kraju. Zaskoczyła mnie nie tyle linia produkcyjna, co okazałe laboratorium, wyglądające jak pracownia chemiczna. Z całego tego przejęcia nie spytałem kto produkcuje takie meble. Może jest ktos tutaj, kto już kupował takie wyposażenie i podzieli się tą informacją?

Kto produkuje meble do laboratorium? - Maćkowicz - 01-18-2017 02:21 AM

Witam, też byłem na takiej wycieczce, ale nas akurat do laboratorium nie wpuścili, bo mieli jakąś kontrolę. A chętnie bym zobaczył ja to nasze jedzenie jest naszpikowane chemią…

Kto produkuje meble do laboratorium? - bandana - 01-18-2017 04:50 AM

Nie zawsze jest naszpikowane. Takie laboratoria są między innymi po to, żeby badac jakosc półproduktów, czy odpowiednio dobierać ilość składników. Chemii tak naprawdę to tam się nie uprawia. A każdy producente żywności dobrze, żeby miał takie pomieszczenie, co zdecydowanie pomaga później klientom.

Kto produkuje meble do laboratorium? - Mieczysław - 01-18-2017 07:17 AM

Zdecydowanie, dostajesz lepszy towar, znaczy lepiej dopracowany. Ale co z tym producentem?

Kto produkuje meble do laboratorium? - zielona700 - 01-18-2017 10:15 AM

Nie ma co ukrywać, że najlepsze meble do każdego laboratorium robi ta firma viame.pl/, a robi to od wielu lat, więc możecie sobie oszacować w jak wielu miejscach są obecne ich meble. Jak ktoś planuje wyposażyc swoja pracownię to pierwszy kontakt jest zawsze z tym producentem.

Kto produkuje meble do laboratorium? - Kontener - 01-18-2017 10:49 AM

Pamiętam, że ja studiowałem, to była właśnie wymiana mebli w pracowni chemicznej i meble z tej firmy nam dostarczono. Przypuszczam, że są tam jeszcze i długi czas pozostaną.

Kto produkuje meble do laboratorium? - kropka - 01-18-2017 01:09 PM

No na polskich uczelniach to nie ma co liczyć na rychłą wymianę wyposażenia, no chyba, że przepisy tego wymagają.

Kto produkuje meble do laboratorium? - Hippie - 01-18-2017 02:40 PM

Tego rodzaju meble są często narażone na oddziaływanie silnych środków i odczynników chemicznych, a co za tym idzie, trzeba je częściej wymieniać, bo się zuywają. To nie jest meblościanka, którą kupujemy jeden czy dwa razy w życiu.

Kto produkuje meble do laboratorium? - Lomkamna - 01-18-2017 04:59 PM

A no nie jest, w typowych laboratoriach chemicznych, to chyba nawet mają obowiązek wymieiać co jakiś czas takie meble.