Pasjonaci kultury i sztuki
W jakim kraju opłaca się założyć firmę artystyczną? - Wersja do druku

+- Pasjonaci kultury i sztuki (http://muzeumhw.pl)
+-- Dział: Ogólnie o wszystkim ;) (/dzial-ogolnie-o-wszystkim)
+--- Dział: Od tematu (/dzial-od-tematu)
+--- Wątek: W jakim kraju opłaca się założyć firmę artystyczną? (/w-w-jakim-kraju-oplaca-sie-zalozyc-firme-artystyczna)

Strony: 1 2

W jakim kraju opłaca się założyć firmę artystyczną? - BarbieIsReal - 03-22-2017 09:24 AM

Dzień dobry. Być może moje pytanie wydaje się Wam trochę dziwne, ale już śpieszę z wyjaśnieniami. Tak, naprawdę chciałabym założyć firmę w obcym kraju. Dlaczego? Zajmuję się rękodziełem i staram się robić to profesjonalnie. Dobrym posunięciem wizerunkowym byłoby więc posiadani własnej działalności i wszelkich z tym związanych „bajerów”. No ale w Polsce nie bardzo się opłaca. Czy macie jakieś rady, wskazówki?

W jakim kraju opłaca się założyć firmę artystyczną? - Kontener - 03-22-2017 09:38 AM

Cześć. Załóż tę firmę w jakimś bananowym raju. Przynajmniej będziesz mieć jakąś fajną końcówkę domeny. Wink

W jakim kraju opłaca się założyć firmę artystyczną? - ŻółwiaJama - 03-22-2017 12:03 PM

Ejże, to nie czas na żarty. Temat jest poważny!

W jakim kraju opłaca się założyć firmę artystyczną? - Mieczysław - 03-22-2017 03:02 PM

Witajcie. A ja polecam kierunek południowy, nie taki daleki, bo tuż pod Tatrami lub Sudetami. Więcej na ten temat znajdziesz tu: www.firma-w-czechach.pl. To naprawdę rzetelna kancelaria adwokacka z Czech, która zajmuje się rejestracjami firm lub spółek. Moim zdaniem powinnaś rozważyć tę propozycję. Najbardziej polecałbym Czechy.

W jakim kraju opłaca się założyć firmę artystyczną? - ŻółwiaJama - 03-22-2017 03:30 PM

Cześć wszystkim. Pozwólcie, że włączę się do dyskusji. Mój narzeczony od dłuższego czasu prowadzi działalność na Słowacji. Oczywiście przeniósł ją z Polski. Od tego czasu radzi sobie o wiele lepiej. Dlatego osobiście polecam. Smile

W jakim kraju opłaca się założyć firmę artystyczną? - BarbieIsReal - 03-22-2017 05:31 PM

Dziękuję Wam bardzo. Na pewno sprawdzę oba kierunki.

W jakim kraju opłaca się założyć firmę artystyczną? - Sssaaa - 03-22-2017 06:51 PM

Nie musisz tego jakoś specjalnie sprawdzać. Wink Działalność gospodarcza na Słowacji to doskonała szansa przede wszystkim dla właścicieli firm transportowych. Tu masz potwierdzenie: www.firma-w-czechach.pl/dzialalnosc-gospodarcza-na-slowacji/. Wykonawcy tzw. wolnych zawodów o wiele bardziej skorzystaj na przenosinach do Czech. Ot cała tajemnica.

W jakim kraju opłaca się założyć firmę artystyczną? - Mieczysław - 03-22-2017 07:20 PM

Dokładnie, nie ująłbym tego lepiej. Smile

W jakim kraju opłaca się założyć firmę artystyczną? - BarbieIsReal - 03-22-2017 08:53 PM

No dobrze, czyli proponujecie Czechy. A tej kancelarii na pewno można zaufać? Mieliście z nimi jakiś kontakt?

W jakim kraju opłaca się założyć firmę artystyczną? - Mieczysław - 03-22-2017 09:36 PM

Ja miałem, właśnie dlatego wrzuciłem ich adres. Kancelaria Adwokacka Wiesław Firla pomagała mojemu przyjacielowi w przeniesieniu jego firmy do Czech. I wszystko poszło rewelacyjnie, żadnych komplikacji.