Pasjonaci kultury i sztuki
Czy do wentylacji kanałowej można stosować okrągłe kanały? - Wersja do druku

+- Pasjonaci kultury i sztuki (http://muzeumhw.pl)
+-- Dział: Ogólnie o wszystkim ;) (/dzial-ogolnie-o-wszystkim)
+--- Dział: Praca (/dzial-praca)
+--- Wątek: Czy do wentylacji kanałowej można stosować okrągłe kanały? (/w-czy-do-wentylacji-kanalowej-mozna-stosowac-okragle-kanaly)Czy do wentylacji kanałowej można stosować okrągłe kanały? - Drąg - 04-12-2017 10:36 AM

Mam pytanie do osób znających się na instalacjach wentylacyjnych czy można w wentylacji kanałowej stosować okrągłe rury i czy ma to jakiś wpływ na wydajność, przepływ powietrza itd? Proszę o wyrozumiałość jeśli sprawa jest banalna ale nie mam kogo o to spytać.


Czy do wentylacji kanałowej można stosować okrągłe kanały? - ŻółwiaJama - 04-12-2017 01:10 PM

Troche mnie zaskoczyłeś bo w mojej firmie są o przekroju prostokątnym ale z tego co pamietam mozna było zamówić okrągłe. Głównie chodzi o montaż chyba bo o wiele łatwiej podwiesić, czy zamocować kanał przypominający prostopadłościan niż walec. Nie chce zostawić Cię w niepewnosci wiec na pewno spytam osoby które sie na tym znają a na ten czas mogę ci polecić bardzo dobry i tani sklep z elementami do wentylacji, tu masz wentylatory które są u mnie i bardzo dobrze sie sprawdzają - https://wentylator24.com.pl/pl/c/Wentylatory-kanalowe/60. Pozdrawiam serdecznie.


Czy do wentylacji kanałowej można stosować okrągłe kanały? - Maćkowicz - 04-12-2017 03:54 PM

Cześć, bez problemu możesz robić okrągłe kanały jeśli masz taką potrzebę, z tym ze zwracaj uwagę żeby wszystkie elementy były pasujące bo kiedyś mi się zdarzyło kupić wentylator do kanałów prostokątnych i musiałem wymieniać. Tak jak koleżanka polecam kupować na https://wentylator24.com.pl/ bo to tani i sprawdzony sklep, pzdr.


Czy do wentylacji kanałowej można stosować okrągłe kanały? - Androidek - 04-12-2017 04:15 PM

Zamawiałem w zeszłym roku wentylatory osiowe na wentylator24.com.pl i cieszę się że taką decyzję podjąłem bo jakościowo są to produkty bardzo dobre, o wysokiej sprawności, a zapłaciłem prawie 3 razy mniej niż w sklepie który zwyke mnie zaopatrywał w takie rzeczy. Od tamtego czasu kiedy czegoś mi potrzeba to najpierw sprawdzam u nich bo nie widze sensu w przeplacaniu za identyczne urządzenia.