Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gdzie można zamowić profesjonalny system ochrony przeciwpożarowej?


Post: #1
Razem ze znajomymi założyliśmy spółkę medyczną. Na razie dogadujemy sprawę z architektem (bo budujemy przychodnię), a on ostatnio zwrócił uwagę na to, że jeśli to ma być większy budynek, to warto już na tym etapie pomyśleć o systemie ochrony przeciwpożarowej. Szczerze powiem, że nie pomyślałam, żeby poszukać kogoś, kto zaplanuje to wszystko. Wiecie, gdzie zamówię taki projekt i wykonanie?
Quote
Post: #2
Ciesz się, że macie dobrego architekta, bo łatwiej jest to wszystko zrobić na tym etapie, niż później dostosowywać stojący już budynek.
Quote
Post: #3
To prawda, ja tak miałem, że postawiliśmy sklep i niby każdy wiedział, że powinny być zraszacze, węże i gaśnice, a nie wzięliśmy tego pod uwagę w czasie budowy. Na szczęście nic nie było stracone. Co do zaś systemów ochrony przeciwpożarowej, to zajrzyj pod ten link: http://apelp.pl/oferta/inzynieria-przeciwpozarowa/. Prowadzi on do świetnej firmy, która się zajmuje projektowaniem i montażem takich systemów.
Quote
Post: #4
A to takie konieczne? To znaczy.. nie wystarczą gaśnice np.?
Quote
Post: #5
Radzę się dokształcić na tym polu Wink Pod tym linkiem http://apelp.pl/aktualnosci/33/ochrona-p...owi-prawo/ masz to mniej więcej opisane, jakie są obowiązki prawne właściciela danego obiektu w zakresie zabezpieczenia ppoż budynku. Lepiej więc nawet w tym kierunku zrobić coś z niewielką przesadą, niż później płacić kary, ale co gorsza, mieć na sumieniu ludzi przez własne zaniedbanie.
Quote


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości