Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaki materiał na narzutę?


Post: #1
Mam troszkę zniszczoną sofę w salonie i chcę to jakoś zamaskować. Pomyślałam o jakieś dekoracyj-nej narzucie, ale w zwykłych sklepach trafić na taki produkt to chyba graniczy z cudem. Gdzie wy kupujecie takie rzeczy? Z jakiego materiału najlepiej zrobić taką narzutę?
Quote
Post: #2
Fakt, sklepów z pościelą jest raczej malo, a z takimi dodatkami jak narzuty to już wogóle. Ja takich mniej typowych rzeczy szukam w Internecie. Czasami można trafić na coś naprawdę oryginalnego i w dobrej cenie. Co do materialow na narzute to może jakiś materiał palmoodporny? Te ma-teriały wydają się sztuczne, ale są za to bardzo praktyczne. Taka narzuta szybko się nie pobrudzi no i nie zachlapiesz jej kawą czy herbatą. Idealne rozwiązanie jak masz w domu male dzieci.
Quote
Post: #3
Czy to nie jest za cienki materiał? Z takiego materiału chyba robi się obrusy, więc raczej na narzutę coś takiego się nie nadaje.
Quote
Post: #4
Są różne rodzaje takich materiałów, nie tylko te uzywane do produkcji obrusów. Możesz znaleźć tkaniny w liście, w kwiaty albo w jakieś inne wzory. Możesz też wybierać spośród tkani o różnej grubości. Mówię Ci, poszukaj w sieci, najlepiej w sklepach zajmujacych się sprzedażą desi-gnerskich akcesoriów domowych, czegoś takiego jak lniane poduszki dekoracyjne, fantazyjne fotele z rzeźbionymi nogami czy niewielkie rozkładane narożniki do spania. W takich skle-pach często sprzedawne są też tkaniny na obicia i taki materiał możesz wykorzystać właśnie do uszycia narzuty.
Quote
Post: #5
Po co tak kombinowac? Nie lepiej zamówić tapicera i po prostu odświeżyć sofę? Przecież coś takie-go nie kosztuje majątku i można sobie na to spokojnie pozwolić.
Quote
Post: #6
Dokładnie. Zamiast przykrywac zniszczenia po prostu wymień obicie na nowe. Maksymalny koszt to kilkaset złotych i to z uwzględnieniem jakiegoś naprawdę porządnego materiału. Po co bawić się w narzuty...
Quote
Post: #7
Zrobienie narzuty bedzie kosztowało mnie kilkadziesiąt złotych może troszkę więcej, jak kupię droższy materiał. Tapicer jak sam napisałeś to koszt kilkuset złotych. Mnie zwyczajnie w tej chwili na to nie stać.
Quote
Post: #8
widzisz, dla niektorych kilkaset złotych to grosze. Dlatego też dzisiaj tak cieżko znaleźć gdzieś na-rzutę, bo tego prawie nikt nie kupuje. Jak coś się zniszczy to ludzie albo to naprawiają, albo kupuja nowe i problem mają z głowy. Ja narzut szukałabym w sklepach z wyposażeniem sypialni, bo tu jeszcze korzysta się z narzut, żeby zasłonić posciel na łóżku.
Quote


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości