Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jaki sprzęt rehabilitacyjny powinien znaleźć się w domu seniora?


Post: #1
Witam. Moja babcia niebawem przenosi się do domu seniora i zastanawiam się, co powinno znaleźć się w takim miejscu, żeby starszej osobie, która choruje i wymaga rehabilitacji żyło się komfortowo? Chciałabym przepytać dyrektorkę i wyczuć czy to odpowiednie miejsce dla babci, ale nie wiem o co dokładnie powinnam pytać. Macie pomysły?
Quote
Post: #2
Myślę, że jak firma jest profesjonalna i doświadczona, to powinna zapewnić balkoniki rehabilitacyjne i to dobrej jakości, a nie jakieś tam wysłużone i chybotliwe. Ja to bym nawet sprawdziła osobiście zanim zostawiłabym moją bliską osobę. Drugą przydatną rzeczą może być elektryczny wózek inwalidzki, który sprawdza się w przypadku jakiegoś osłabienia uniemożliwiającego seniorowi poruszanie się o własnych siłach. Jak placówka nie ma żadnego wózka to może świadczyc o tym, że osoby starsze muszą za każdym razem zmuszać się do ruchu. A przeciez wiemy, że w starszym wieku już bywa różnie, no i wiadomo że osoba trafia do placówki opiekuńczej kiedy po prostu sobie już nie radzi w różnych sytuacjach.
Quote
Post: #3
Ja też zapytałabym o kule no i sprawdziłabym pokoje, czyli dostosowanie łóżek do osób chorych. Warto przyuważyć czy w pokojach znajdują się podnośniki, ułatwiają życie. Zrobiłabym rewizję toalet i ogólnie rozejrzałabym się, czy na przykład podłogi nie są zbyt sliskie, czy są jakieś porecze i tak dalej.
Quote
Post: #4
Pewnie, że warto wszystko spradzić. Napewno jak placówka jest solidna to nie będą robic problemu z takim spradzeniem ogólnego stanu domu. A jak będą kręcić nosem, to nie warto babci zostawiac w takim miejscu i tyle.
Quote


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości