Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sprzęt BHP – co muszę kupić do firmy?


Post: #1
Nie znam sie na tych wszystkich przepisach i dyrektywach i nie wiem co musze, a co jedynie powinienem kupic do firmy, by byc w zgodzie z przepisami BHP. Moze mi ktos cos doradzi?
Quote
Post: #2
A jaki rodzaj działalnosci?
Quote
Post: #3
Niewielka firma produkcyjna. W tej chwili zatrudniam trzy osoby. Firme przejmuje po dziadku.
Quote
Post: #4
Pierwsza sprawa to wyposażenie podstawowe tj. gaśnice czy apteczki pierwszej pomocy. Te pierwsze znajdziesz tutaj www.aveon.pl/cat/gasnice-sprzet-ppoz. Nawet jeśli masz taki sprzęt w zakładzie to pamiętaj, że gaśnica musi być legalizowana. Jak masz małe gaśnice to nie wiem czy jest sen je legalizować, bo nowe, ważne 3 albo 5 lat kosztują grosze. Jedna sztuka t wydatek rzędu 20-30zł. Te o większej pojemności kosztują jakieś 150-200zł.
Quote
Post: #5
Jeśli to jest działalność produkcyjna, to musisz zapewnic swoim pracownikom środki czystości i odzież roboczą. Jeśli pracują przy maszynach to potrzebne będą im słuchawki na uszy i okulary ochronne. Tutaj masz linka do różnych modeli takich okularów http://www.aveon.pl/cat/okulary-ochronne-ochrona-twarzy. Osobiscie inwestowałbym w te droższe, bo są wygodniejsze w użytkowaniu.
Quote
Post: #6
Czyli odziez tez musze kupowac?
Quote
Post: #7
No tak. W zakładzie produkcyjnym to norma. O butach też musisz pomyślec. Co do samej odzieży, to najtańszym rozwiązaniem są chyba fartuchy ochronne, tylko nie wszyscy pracownicy je lubia. Tutaj masz linka do tych fartuchów http://www.aveon.pl/cat/fartuchy. Taki klasyczny fartuch roboczy używany w zakładach ślusarskich to koszt rzędu 30-40zł, więc nie jest drogo. Droższe, ale też nie dużo, bedą buty robocze.
Quote
Post: #8
No to czeka mnie troche wydatkow. Dzieki za odpowiedzi.
Quote


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości