Pasjonaci kultury i sztuki

Pełna wersja: Jakie klocki dla jakiego dziecka?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wiem, że teraz największą popularnością wśród dzieci ciesza sie klocki lego, ale tez wiem, że to niejedne fajne klocki dostępne na rynku. Dlatego zastanawiam sie, które klocki są najlepsze dla dziecka w wieku przedszkolnym, a które najlepiej będa odpowiadały potrzebom dzieci starszych, chodzących już do szkoły. Macie jakies wlasne przemyślenia na ten temat?
Wiesz, klocki lego to tez nie jest jednolity produkt. Masz na przykład klocki Duplo, które przeznaczone są dla najmłodszych dzieci, klasyczne klocki z różnych serii dla chłopców i dziewczynek, na przykład lego friends. Masz też bardziej specjalistyczne klocki lego technic dla starszych dzieci, które maja juz nieco lepsze zdolności manualne i potrafia tworzyć bardziej złożone konstrukcje.
Tak, wiem o tym, ale bardziej chodziło mi o inne typy klocków niż klocki lego.
Jak szukasz klocków dla chlopca, to ciekawą opcją mogą być klocki Cobi w sklepie dozabawy.com znajdziesz wiele wersji tych klocków. Najpopularniejsze z nich to oczywiście modele różnych pojazdów wojskowych, w tym samolotów. Niektórzy uważają, że zabawki militarne są passe, ale ja się z tym zupełnie nie zgadzam. Chłopcy lubia zabawe w wojnę, i te klocki są dla nich po prostu stworzone.
Dla maluchów najlepsze są normalne klocki drewniane albo duże klocki plastikowe. Lego to klocki dla starszych dzieci i nie ma się co sugerować opisami na opakowaniach klocków.
Jak dziecko lubi bawić się figurkami to napewno spodobają mu się klocki z firmy Mega Blocks. Jesli zainteresują cię klocki Mega Blocks w sklepie, o którym wyżej wspomniał kolega, znajdziesz wiele ciekawych zestawów tych klocków, w tym popularne obecnie klocki z minionkami, albo zestawy SpongeBob. Dzieci lubia bawić się figurkami znanych postaci z bajek, więc klocki tej marki mogą byc naprawde interesujaca alternatywa dla klasycznych klockow lego.
Jak będziesz bawiła się z dzieckiem, to rodzaj klocków użytych do zabawy nie będzie miał znaczenia.
Przekierowanie