Pasjonaci kultury i sztuki
Jakie klocki dla jakiego dziecka? - Wersja do druku

+- Pasjonaci kultury i sztuki (http://muzeumhw.pl)
+-- Dział: Ogólnie o wszystkim ;) (/dzial-ogolnie-o-wszystkim)
+--- Dział: Rodzina (/dzial-rodzina)
+--- Wątek: Jakie klocki dla jakiego dziecka? (/w-jakie-klocki-dla-jakiego-dziecka)Jakie klocki dla jakiego dziecka? - ŻółwiaJama - 11-29-2016 10:39 AM

Wiem, że teraz największą popularnością wśród dzieci ciesza sie klocki lego, ale tez wiem, że to niejedne fajne klocki dostępne na rynku. Dlatego zastanawiam sie, które klocki są najlepsze dla dziecka w wieku przedszkolnym, a które najlepiej będa odpowiadały potrzebom dzieci starszych, chodzących już do szkoły. Macie jakies wlasne przemyślenia na ten temat?


Jakie klocki dla jakiego dziecka? - Androidek - 11-29-2016 11:43 AM

Wiesz, klocki lego to tez nie jest jednolity produkt. Masz na przykład klocki Duplo, które przeznaczone są dla najmłodszych dzieci, klasyczne klocki z różnych serii dla chłopców i dziewczynek, na przykład lego friends. Masz też bardziej specjalistyczne klocki lego technic dla starszych dzieci, które maja juz nieco lepsze zdolności manualne i potrafia tworzyć bardziej złożone konstrukcje.


Jakie klocki dla jakiego dziecka? - ŻółwiaJama - 11-29-2016 02:26 PM

Tak, wiem o tym, ale bardziej chodziło mi o inne typy klocków niż klocki lego.


Jakie klocki dla jakiego dziecka? - Maćkowicz - 11-29-2016 04:35 PM

Jak szukasz klocków dla chlopca, to ciekawą opcją mogą być klocki Cobi w sklepie dozabawy.com znajdziesz wiele wersji tych klocków. Najpopularniejsze z nich to oczywiście modele różnych pojazdów wojskowych, w tym samolotów. Niektórzy uważają, że zabawki militarne są passe, ale ja się z tym zupełnie nie zgadzam. Chłopcy lubia zabawe w wojnę, i te klocki są dla nich po prostu stworzone.


Jakie klocki dla jakiego dziecka? - BarbieIsReal - 11-29-2016 06:57 PM

Dla maluchów najlepsze są normalne klocki drewniane albo duże klocki plastikowe. Lego to klocki dla starszych dzieci i nie ma się co sugerować opisami na opakowaniach klocków.


Jakie klocki dla jakiego dziecka? - CocoCO - 11-29-2016 09:19 PM

Jak dziecko lubi bawić się figurkami to napewno spodobają mu się klocki z firmy Mega Blocks. Jesli zainteresują cię klocki Mega Blocks w sklepie, o którym wyżej wspomniał kolega, znajdziesz wiele ciekawych zestawów tych klocków, w tym popularne obecnie klocki z minionkami, albo zestawy SpongeBob. Dzieci lubia bawić się figurkami znanych postaci z bajek, więc klocki tej marki mogą byc naprawde interesujaca alternatywa dla klasycznych klockow lego.


Jakie klocki dla jakiego dziecka? - Majorowa - 11-29-2016 11:48 PM

Jak będziesz bawiła się z dzieckiem, to rodzaj klocków użytych do zabawy nie będzie miał znaczenia.