Pasjonaci kultury i sztuki
Własna księgowość czy biuro rachunkowe? - Wersja do druku

+- Pasjonaci kultury i sztuki (http://muzeumhw.pl)
+-- Dział: Ogólnie o wszystkim ;) (/dzial-ogolnie-o-wszystkim)
+--- Dział: Nasze Fundusze (/dzial-nasze-fundusze)
+--- Wątek: Własna księgowość czy biuro rachunkowe? (/w-wlasna-ksiegowosc-czy-biuro-rachunkowe)Własna księgowość czy biuro rachunkowe? - Sssaaa - 12-16-2016 02:34 PM

Wkrótce otwieram własną działalność gospodarczą i już wiem, że potrzebne będzie prowadzenie w niej pełnej księgowości. W związku z tym rozważam 2 opcje – zatrudnienie w firmie wykwalifikowanej księgowej albo powierzenie prowadzenia ksiąg rachunkowych biuru rachunkowemu. A Waszym zdaniem która z tych opcji jest lepsza?


Własna księgowość czy biuro rachunkowe? - ŻółwiaJama - 12-16-2016 04:16 PM

Trudno powiedzieć, co jest lepsze w danym przypadku. U mnie w firmie jest zatrudniona księgowa, bo firma jest dość duża, wobec czego zakres obowiązków związanych z księgowością również jest spory. Księgowa jest codziennie w pracy, więc gdy czegoś potrzebuję, mogę zawsze do niej wejść i dowiedzieć się, jak przedstawia się sytuacja. Ale z tego co wiem, niektóre firmy z mojej branży nie mają w swoich szeregach księgowych i powierzają obsługę księgową biurom rachunkowym. Ja także zastanawiałam się nad współpracą z takim biurem, ale jednak uznałam, że póki co własna komórka księgowa jest mi bardzo potrzebna. Natomiast gdybym miała wybierać spośród warszawskich biur rachunkowych, to wybrałabym biuro, które w Internecie opisuje swoją działalność pod adresem akvirtus.com.pl. Jest to profesjonalne biuro finansowo-księgowe, które oferuje szeroki zakres usług dla firm i nie tylko.


Własna księgowość czy biuro rachunkowe? - BarbieIsReal - 12-16-2016 06:49 PM

A ja nie zdecydowałam się na zatrudnienie księgowej, bo wybrałam outsourcing rachunkowości. Współpracuję z rzetelnym biurem rachunkowym, które wzorowo zajmuje się prowadzeniem spraw finansowych mojej firmy. Pozostaję z nim w stałym kontakcie i gdy potrzebuję jakichś dokumentów czy danych, to szybko je otrzymuję. Oprócz tego mogę zawsze liczyć na uzyskanie fachowej porady związanej z podatkami.


Własna księgowość czy biuro rachunkowe? - ŻółwiaJama - 12-16-2016 09:45 PM

Ja również czasem potrzebuję się skonsultować ze specjalistami ds. podatków. Korzystam wtedy z oferty wspomnianego już przeze mnie biura, gdyż oprócz prowadzenia księgowości oferuje ono m.in. doradztwo podatkowe. Więcej na ten temat biuro pisze na swojej stronie akvirtus.com.pl/doradztwo-podatkowe, gdzie oferuje pomoc przede wszystkim osobom prowadzącym własne firmy.